PureDent > Usługi > Wybielanie

Wybielanie

Zabieg wybielania zębów wykonujemy u pacjentów, którzy oczekują rozjaśnienia swoich naturalnych zębów. To szybki i skuteczny sposób na poprawę estetyki uzębienia. Wybielanie przeprowadzamy wyłącznie na zdrowych zębach. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja stomatologiczna oraz zabieg higienizacji jamy ustnej.Stosujemy preparaty bezpieczne i skuteczne.

W naszym centrum oferujemy zabiegi wybielania gabinetowego oraz wybielania nakładkowego (domowego).

Wybielanie gabinetowe wykonujemy przy użyciu preparatu Prevdent. Jest to innowacyjny system wybielający łączący aktywną substancję wybielającą z nano-hydroksyapatytem, który remineralizuje szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość pozabiegową. Zabieg polega na nałożeniu na zęby preparatu a następnie aktywacji światlem lampy z akceleratorem wybielania. Wybielanie gabinetowe odbywa się podczas jednej wizyty, trwa ok.2-3 godzin i uzyskujemy natychmiastowy efekt.

Wybielanie nakładkowe wymaga wykonania indywidualnych szyn wybielających. W tym celu pobieramy wyciski i wysyłamy do pracowni protetycznej. Otrzymane nakładki i żele wybielające przekazujemy pacjentowi, przedstawiając cały instruktaż postępowania. Pacjent samodzielnie w domu nakłada żel wybielający do nakładek i zakłada je na noc. Taki rodzaj wybielania trwa od 7-14 dni i wymaga od pacjenta systematyczności.

Przebarwione pojedyncze martwe zęby wybielamy metodą wewnętrzną, polegającą na umieszczeniu środka wybielającego wewnątrz zęba.

Dlaczego warto skorzystać z Centrum Stomatologii Pure-Dent?